Bir Kişinin Aşık Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Aşkı, tarifsiz duygular içerisinde kişinin yaşamış olduğu hayattan haz alamamasıdır diye tabir etsek, yanlış söylemiş olmayız. Kimilerine göre aşk Ferhat’a dağları deldiren iken, kimileri için ise sadece bir alay konusudur. Peki birisinin size tam olarak aşık olup olmadığını nasıl anlarsınız? Detaylar yazımızda…

Bir Kişinin Aşık Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
REKLAM ALANI

Aşkın tanımını yapmak ne kadar mümkün olmasa da yaşantımızda, hemen hemen en az bir defa aşık olmuşuzdur. Hoşlantı diye isimlendirilen duygu aşk değil, sadece bir beğeniden ibarettir. Çünkü henüz kavuşulamamış olan şeyin adı aşktır. Genel itibari ile kavuşulduğu vakit aşk biter ama telaşlanmaya gerek yok. Çünkü aşkın bittiği yerde sevda başlayacaktır. Vazgeçememe ve sürekli koruma duygusu hakim olan bir hayatınız olacaktır. Bazen insanlar, aşk bitmesin diyerek evlilikten vazgeçse de, en güzel olan şey aşkı evlilikle süslemek, taçlandırmaktır.

Flört/ sevgililik döneminde en çok merak edilen şeylerden bir tanesi, kendisine aşık olunup olunmadığıdır. Zamanımızda o kadar art niyetli insanlar var ki, sırf gönül eğlendirmek ve hatta sırf faydalanmak için aşıkmış gibi numara yapan karaktersizlerdir bunlar.

Bazen çok uzağımızda gibi görünen aşkın, yakınımızda bulunabileceğini de bir an olsun akıldan çıkarmamak gerekir. Eşine sadık bir kişi olmak için, kişinin sadece eşi ile tanışması kadar güzel bir şey yoktur. Çünkü kişileri yalan sevdalar kirletir ve kirlenen duygular da kolay kolay temizlenemez.

ARA REKLAM ALANI

Peki gerçek aşk nasıl anlaşılır? Ne tür davranışlar aşkı zedeler?

Anlamanın en basit yolu, incelemektir.
  • İnceleyin ama fark ettirmeyin

Bir yerlerde arkadaş ortamında bulunuyorsanız ve henüz birbirinize açılamıyorsanız, aşık olduğunuz kişiye fark ettirmeden onu inceleyin. Herkes gülerken, büyük ihtimalle sadece size bakacaktır. Birisi sizinle alay ettiği ve herkesin güldüğü an o da gülmeyecektir ya da sizi eğlendirme yolu arayacaktır. Kaçamak bakışlarla sizi süzecektir. Eğer bunlar var ise, hayırlı olsun. Karşıdaki size bal gibi aşık…

Sosyal medyayı sık kullanmayın ve flörtünüzle çok fazla konuşmayın.
  • Çok fazla konuşmayın ve test edin

Çok muhabbet tez ayrılık getirir der büyüklerimiz. Sürekli olarak çeşitli yerlerden mesajlaşmak ve sürekli olarak buluşmak aşkı zedeleyen kavramlar arasındadır. Aşkı sağlam tutmak için, gerekirse tek buluşmamaya gayret edin. Çünkü yanınızda bulunan kişilere göre konuşmalarınıza dikkat edecek ve bu konuşmaları ileride yapacaksınız. Kısacası ileride yapılacak konuşmalarınızda belli olmuş olacak. Gerçekten aşık olup olmadığını anlamak için ise, gözlerinin içine bakmayı deneyin. Eğer ki siz ona baktığınız zaman utanıyor, kızarıyor, hatta gözlerini kaçırıp kafasını çeviriyorsa, o kişi size aşıktır ve sizden önce hiç ya da pek kişi olmamıştır aşk hayatında. Tabi istisnai durumlarda olabilir. Mesela kişi, siz ona baktığınız zaman kızarmayabilir, utanmayabilir , gözlerini kaçırmayabilir. Ancak bunlar o kişinin kesinlikle sizi sevmediği manasına gelmez. Dobra diye tabir ettiğimiz kişiler genellikle, içi dışı bir ve normal yaşantısında nasılsa o günde öyle olan kişilerdir.

Şifrelerin verilmesi, aşkı güvende tutar.
  • Telefonunu ve şifrelerini isteyin

Size gerçekten aşık olan kişi, sizden başka birisi ile konuşuyor olamaz. Eğer konuşuyorsa zaten sizin duygularınızdan faydalanıyor demektir. Bu nedenle ikinci kural olarak, telefonunu ve özellikle sosyal medya hesap şifrelerini isteyin. Size kesinlikle şunu soracaktır. “-bana güvenmiyor musun?” Sizde şu cevapla onu şah mat yapabilirsiniz; “- evleneceğim adamın / kadının her şeyine sahip olmak istiyorum.” Böylelikle yavaş yavaş ciddi olduğunuzun farkına varacak ve eğer aşkında ciddi ise kaçmayacaktır. Eğer ciddi değilse, ertesi gün gelecek olan bir ayrılık mesajı ya da telefon konuşmasına hazırlıklı olun.

Evlilik aşkı öldürse bile sevdaya atılan ilk adımdır.
  • Sık sık evliliği hatırlatın ama bıktırmayın

Dolaşırken ya da telefondan konuşurken, lafı evliliğe getirip, ağzını yoklayabilirsiniz. Böylelikle aşık olduğunuz kişinin, ciddi olup olmadığı anlaşılabilir. Ancak bunu yaparken karşıdaki kişiyi bıktırmayın. Çünkü kişi evlilikten bir kez soğursa, evliliğe yanaşması zor olacaktır.

Son olarak şunu belirtmek gerekir ki; aşkı, güzelde ya da yakışıklıda aramayın. Tip farklı, sevgi farklıdır. Hayalinizde olana kavuşmanız dileğiyle. Yorumlarınızı esirgemezseniz memnun oluruz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
admin
Yaşamla ölüm arasında bulunan bizler, henüz ölmeden evvel ölümün ve yaşamın hakkını vermek zorundayız. Bunun için sizler ve bizler daima paylaşacağız ki, dudaklarda ismimiz baki kalsın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.