Hayvan sağmak kolay , Önemli olan insan sağabilmek ! | Çiftlik Bank sistemi nasıl çalışır ?

Bir BilgiHayvan sağmak kolay , Önemli olan insan sağabilmek !

Başlıktan da anlayacağınız üzere bu yazımızda insan psikolojisinden ve ne kadar kolay kandırılabilmesine değineceğiz . İnsanoğlu binlerce yıldır hayatını geliştirmek , çevresinde otorite kurmak , kendini diğerlerinden üstün tutmak için elinden geleni yaptı . Tabi bunun başlıca sebebi ayakta kalabilmek diğerlerinden farklı bir yaşam sürmekti . Sonrasında insanlar zamanla ateşi buldu , kağıdı buldu , pusulayı buldu zamanla kendi yaşamlarını ve döngülerini çizmeye başladılar . Sonuç olarak bizlerin yaşamının temellerini atmaya on binlerce yıl öncesinden başladılar . Ticaret yapılmasıyla birlikte artık bir para ihtiyacı ortaya çıktığı zaman ise Lidya kralı Alyattes hızır gibi yetişti ve bir emir vererek ilk madeni parayı bastırdı .

 

Zamanın en büyük dönüm noktalarından olan para şuan kölesel sistemin baş tacı olmuş durumda . Para baş tacı olunca , artık insanları da para kazanma hayalleri kurdurarak köleleştirebilirsiniz anlamına geliyor . Bu parasal süreçte kazanma ve köleleştirme üzerine çalışan şirketlerden birisi de geçtiğimiz günlerde sahibi yurt dışına kaçan Çiftlik Bank’tı .

ciftlik_bank_uretim_tesisi

En güvenilir Bank , Çiftlik Bank

Bu ve bunun gibi sistemler tamamen boş vaatler ve sahte kazançlar ile insanlara yüksek kazançlar vaat ederek ve onlardan para toplarlar. Sonra onlardan aldıkları parayı birkaç ay boyunca onlara ödeme yaparlar ki , karşıdaki kurban iyice sisteme güvensin. Sonrasında kurban eşine dostuna akrabasına sistemden bahsedip siteye üye etmek ve referans bonusları sayesinde para kazanmak ister. Bu şekilde yayılan bu sistemler hedeflenen kazanca ulaşmayı başarana kadar kendilerini kurtarmak ve şirketi daha güçlü göstermek için hayali ve fiziksel yatırımlar yaparlar .İşte bu , bunları yaptıktan sonra bu şirketler oturup para akışını izlemeye başlarlar artık paralar biner biner değil yüz biner yüz biner artmaya başlamaktadır.

“Milyonlar kazanacağız , Zengin olacağız , Aileyiz ” dediler.

Her zaman aç gözlülüğü ve çalışmadan kazanma hırsı insanları böyle bir yola sürüklüyor maalesef . Sonrasında ise ya parça parça ya da tamamen olmakla birlikte önce şirketin hisseleri ya da mal varlıkları paravan şirketlere devrederler . Çiftlik Bank’ta birkaç ay önce bir devretme işlemi yapmıştı . Sonrasında bir açıklama tarzında konuşma yaparak “Korkulacak bir şey yok , parayı sizlerin yatırım yaptığı şirkete devrettik. Kazançlarınızı korumak adına bu işlemi gerçekleştirdik.” dediği şirket ise Kıbrıs’ta bulunan yine kendilerine ait olduğu söylenilen bir şirketti . Akıllanmayan insanlarımız bundan sonra daha büyük yatırımlar girmeye başladılar . (Bir forumda karşıma çıkan bir insanın 300.000TL yatırdığını görmüştüm. Aylık 30.000TL gelirim var diye kendini yüceltiyordu .Allahın sopası yok işte)

Bitcoin üretim işine de girmiş.

Bu büyük yatırımları değerlendiren Çiftlik Bank sahibi (sözde sahibi) 3000-4000  adet Bitcoin üretim cihazı satın alarak Bitcoin üretim işine de girerek milyonlarına milyonlar katmaya , sadece kendi servetini büyütmeye koşarak adımlar atmaya devam eden Tosuncuk , yeteri kadar para kazandığını düşünerek Uruguay’a kaçma gereksinimi duydu. Kendisi Uruguay’a kaçarken , asıl şirketin beyni olan insanın ise nerede olduğunu bilen yok . Muhtemelen Tosuncuğun spin atamadığı Ferrari’lerden birisinde spin atıyordur. Son olarak şunu eklemeliyim ki size üye olun kazandıralım gibi sözlerle kazanç vaat edenlerden uzak durmalısınız. Cidden böyle bir sistem kuracak olsa kendisi ve ailesi üzerine bankalardan binlerce lira kredi çekerek sistemi kendi kurar kendi işletir gerçek ailesi ile kazanırdı.

Kardeşin kardeşe güvenmediği bu dönemde Tosun’a güvendiler.

Para hayatımızda öyle bir yer tutmuş ki artık , insanlar para için kardeşlerini kullanır olmuş . Sırf para için biten ilişkiler , dostluklar , dağılan yuvalar ve daha niceleri . Paranın bu denli hüküm sürdüğü bu yıllarda kendimizi kötülükten koruyup Hak olan yola iletmeliyiz ki doğruyu ve sonsuz güzelliği bulabilelim .

___________________________

Diğer yazılarımızı okumak için ;

Milli güvenliği ‘milli ışık’ koruyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir