Instagram takipçi artırma yolları

14.06.2020
241
Instagram takipçi artırma yolları
REKLAM ALANI

Instagram için takipçi artırma yolları, son zamanlarda iyice yaygınlaşmış olan sosyal medya ve yaygınlaşan bu sosyal mecralarda fenomen olmak isteyen milyonlarca kişinin, en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Genel itibarı ile, butik ya da satış hesapları takipçi alışverişi ile takipçi kasmaktadır. Ancak biliyoruz ki, alınan takipçiler aktif takipçiler olmamakla beraber, hesabımıza yararından çok zararı dokunmaktadır. Bizler bu makalemizde sizlere, instagram da aktif takipçi kasabileceğiniz bir kaç yolu sizlere bildireceğiz.

İnstagram da takipçi sayısını artırmanın bir çok yolu vardır. Bunları sizlere iletmeden önce şu şartları yerine getirmeniz büyük önem taşımaktadır.

Hesap Konseptini İyi Seçin

Hesabınızın ilgi alanı, takipçi artırımında en önemli unsurdur. Genele hitap etmek yerine, sadece belli bir alana yönelmek sizi ve hesabınızı, hem o alanda tanınan bir kişi ya da hesap haline getirir hem de takipçi sayınızın kısa süre de artmasını sağlar.

ARA REKLAM ALANI
Paylaşım ve konsepti iyi belirleyin.

Sürekli Paylaşım Yapın

Bir gün paylaşım yapıp bir gün paylaşım yapmamak dahi hesabınızdan takipçi düşüşleri yaşatır. Takipçiler aktifliği ve yeniliği severler. Bu sebeple ne olursa olsun günde en az 2 gönderi atmaya çalışın. Müsait olamıyor ve hesapla ilgilenemiyorsanız, bu işlemleri yapmanızı sağlayacak programlar mevcut. Onları da kullanabilir ve hesabınızı güncel tutabilirsiniz.

Peki Takipçilerimizi Nasıl Artırırız?

İşte bir kaç yöntemi sizlerin istifadesine sunuyoruz.

  1. Reklam Verin

Reklam; kişi ya da kurumların tanınmasını sağlayan en önemli faktördür.

İnstagramda takipçi kasmanın en bilinir yolu ise; fenomen hesaplara reklam vermektir. Genellikler reklam verilen fenomen hesapları storylerinde sizi paylaşırlar ve 4-5 saatlik atılan bir storyde dahi 100-500 B takipçi rahat kazanılabilir. Diğer reklam ise instagrama verilen sponsorlu reklamlardır. Eğer içeriğinizi kendiniz üretiyor ve içeriklerinizin kaliteli olduğunu düşünüyorsanız, sponsorlu reklamlar tam size göre ve bütçenize uygun bir yöntemdir. Çünkü reklam süresi, kaç kişiye ulaşılacağı ve kaç tl’lik reklam yapılacağını siz seçersiniz.

Takipçilerinize küçük hediyeler dağıtın.
  1. Çekiliş Yapın

Takipçiler, hediye kazanmayı severler. Siz ne kadar çok hediye dağıtırsanız o kadar çok takipçi gelir. Peki bu kadar çok hediyeyi nereden bulup dağıtacağım? siz kendiniz para dahi vermeyebilirsiniz. Çünkü takipçinizin artışını görenler, sizin hesabınıza reklam vereceklerdir. Ve siz onların sponsorluğunda, onların tanıtımını yaparak, onların aldıkları hediyeleri dağıtırsınız. Emin olun bu yöntemle milyonlara ulaşabilirsiniz.

Çektiğiniz videolara marka ekleyin.
  1. Paylaşımlarınızı Markalayın & Damgalayın

Takipçileriniz henüz az olsa dahi, büyük hesaplar sosyal medyada içerik ararken sizin paylaşımlarınıza dek gelecektir. Çünkü hiç kimse kaliteli içeriği kaçırmaz. Sizin yapmanız gereken şey ise, video programları kullanarak videonun üzerine hareket eden bir yazı eklemeniz. Ve tabi ki bu yazı sizin instagram hesabınızın kullanıcı adı olacak. Bu şekilde de otomatik olarak takipçi kasımı sağlanabilecektir.

Bir kişiyi takip ederek, bir çok takipçi kazanabilirsiniz.
  1. Takibe Takip Yöntemi

Takipçi kazanmanın en bilindik yollarından bir tanesi de takibe takip yöntemidir. İnstagramda bulunan genel kitle, kendisini takip eden kişiyi takip etmektedir. İnstagramda bulunan takip etme sınırları bu işi ne kadar zor hale getirse bile, bunu kolayca yapabileceğiniz programlar bulunmaktadır.

Bildiğiniz farklı yöntemleri yorumda belirterek , okurlarımıza ve bizlere yardımcı olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
admin
Yaşamla ölüm arasında bulunan bizler, henüz ölmeden evvel ölümün ve yaşamın hakkını vermek zorundayız. Bunun için sizler ve bizler daima paylaşacağız ki, dudaklarda ismimiz baki kalsın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.