İnternet’ten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten nasıl para kazanabilirim? Acil paraya ihtiyacım var diyenler için, belli başlı iş gruplarını bu alana topladık. Keyifli okumalar…

İnternet’ten Para Kazanma Yöntemleri

REKLAM ALANI

İnternet, çoğu kişinin ekmeğini buradan kazandığı bir iş yeri haline gelmiştir. Her iş yerinde farklı iş grupları olduğu gibi, internet adı verdiğimiz bu iş yerinde de belli başlı iş dalları vardır. Genellikle çoğu insan fazla kazanmak istediği için, hiç anlamadığı iş gruplarına yönelmekte, yapmış olduğu bu yanlış ise kişiye kazançtan çok kayıp getirmektedir. Yapılması gerekn en mantıklı iş, kişinin eğilimi neye yatkınsa o alanda ilerlemektir. Aşağıya bu alanları liste eklinde sıralayacağız. Bilinmesi gereken özelliklerden bir tanesi ve en önemlisi şudur: ne olursa olsun ilk etapta kazanç sağlanacak diye bir şey söz konusu değil. Yani sabır gerçekten önemli. Eğer ki sabreder ve devam ederseniz, ileride sadece internet üzerinden maaşınızı kazanabilirsiniz.

makale yazarak para kazanabilirsiniz.
 1. Makale yazarak para kazanmak

Genellikle çoğu kişi bu alana yönelmektedir. Eğer her alanda ya da belli bir alanda bilgi birikim sahibiyseniz, bu işi yapabilirsiniz. Peki makale yazdıracak kişileri nereden bulacağım? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Eğer ki kaliteli makaleler yazabiliyorsanız, sizin kimseyi bulmanıza gerek yok. Onlar zaten sizi bulacaklardır. Diğer taraftan ilk etapta tanınmak istiyorsanız, forumlara üye olabilirsiniz. Genel itibari ile kişiler makaleleri kendi siteleri için yazdırırlar ve sitesi var olan kişiler de çoğunlukla webmaster forumlarında bulunurlar. Diğer bir yol ise makale satış siteleridir. Bu sitelere üye olabilir ve ilk etapta bu siteler yardımı ile az da olsa kazanç sağlayabilirsiniz.

Site açarak kazanç sağlayabilirsiniz.
 1. Site açarak para kazanmak

Kodlama alanında ya da en azından hosting ve alan adını birbirine bağlama bilginiz varsa, yani site açabiliyorsanız site satışları yapabilirsiniz. Site satışları yapmak için dikkat etmeniz gerekn belli başlı özellikler şu şekildedir:ARA REKLAM ALANI

 • Site hızı

Site hızı; bir siteye girişteki resim ve yazıların yüklenme, kullanıcıya ulaşma zamanıdır. Site ne kadar hızlı olursa kullanıcıların hoşuna o kadar çok gidecektir.

 • Site görünümü

Görünüm önemli bir kavramdır. Site açacak kişiler, sitelerine kuracakları tema ya da scriptin fonksiyon ve güzelliğini iyi incelemelidirler. Çünkü site ne kadar iyi görünürse o kadar fazla kullanıcı etkilenir.

 • Site içeriği

Site içeriği bir sitedeki en önemli kavramdır. Belli başlı kitlenizi belirleyin ve o kitleyi ele alarak yazılar yazmaya başlayın. Hitiniz yani sitenizde gezen kullanıcı sayısı ne kadar çok olursa, site satış fiyatınızda o kadar artacaktır.

 • Adsense alın

Adsense; sitelere eklenen reklamların gösterim ve tıklanma başına para kazandıran bir firmadır. Sitenizin adsense ile bağlı olması site satışınızda fiyatı artıran faktörler arasındadır.

 1. 1. Adsense ile siteden kazanç sağlama

Bir site kurmuş ve belli bir hite ulaştı iseniz, zorunlu olmadığı müddetçe siteyi satmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü adsense reklamları ile bir yılda inanılmaz rakamlara ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken site içeriğinizi kaliteli olarak yazın ve görsellerinde kaliteli olmasına özen gösterin. Eğer bir siteniz ve belli bir kullanıcınız (hitiniz) varsa adsense ye başvurmayı unutmayın.

Adsenseye başvurmak için: https://www.google.com/adsense/signup/new/lead

Sosyal medya kullanarak para kazanın.
 1. Sosyal medya üzerinden para kazanmak

Hemen hemen her gün girmeden duramadığımız, sürekli video resim ya da yazı paylaştığımız sosyal medya site ve uygulamaları günümüzde hızla artmaktadır. Aynı şekilde bu sosyal medya mecraları takipçi sayılarına göre para da kazanabileceğiniz mekanlardır. Bir kaç örnek vermek gerekirse; İnstagram üzerinde takipçiniz çok ise sponsor bularak ki zaten onlar sizi bulacaklardır çekiliş vs yaparak ya sponsorların tanıtımlarını yaparak para kazanabilirsiniz. Ya da tiktok , facebook , twitter… aynı şekilde buralardan da ilerleyebilirsiniz.

Komisyon ya da ortaklıktan para kazanın.
 1. Komisyonlu satışlardan/Ortaklıktan para kazanmak

Ben tek çalışmayı sevmem , sevsem dahi tek başıma başarılı olmam. batarsak da çıkarsak da beraber derseniz komisyonlu satış ya da ortaklık programları tam size göre. Peki satış ortaklığı ile neler satabilirsiniz?

Satış ortaklığı ile; tema , reklam , hosting, domain ya da firma şeklinde bir şey istiyorsanız kişisel bakım ürünleri satabilirsiniz. Bunları yapmak zor olmamakla beraber, genellikle ilk başta biraz sermaye isteyen işlerdir.

 1. Canlı destek üzerinden para kazanmak

Websitelerinin arttığı şu günümüzde, çoğu şirket ya da firma tecrübeli canlı destek elemanı aramaktadır. Burada önemli olan unsurlar şunlardır:

 • Sabırlı olun

Karşınızdaki müşteri ne kadar kaba olursa olsun, nazik ve samimi davranın. Unutmayın ki siz o firmanın sadece bir çalışanısınız.

 • Sesli harfleri yazmayı unutmayın ve resmi bir diliniz olsun

Müşterilerle yazışırken sesli harfleri kullanmayı unutmayın. Örnek verecek olursak; nasılsınız yerine nslsnz gibi bir şey yazmanız müşteriye kendisiniz değersiz hissettirecektir. Bu nedenle yardımsever olun ve sizli bizli konuşmaya gayret ediniz.

 • Dikkatli olun

Evden çalışıyorsanız, intenetinizi ve elektrik hatlarınıza garantiniz yok demektir. Elinizden geldiğince ek yöntemler bulun. Elektrikler giderse telefondan girerim gibi….

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir