Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Büyük Sır

Mutlu bir evlilik için ne tür yollar izlenmeli? Flört süresinin uzun olması evliliğe zarar verir mi? Tüm soruların cevaplarını 5 kısa maddede topladık. Yazımıza yorum yapmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın.

Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Büyük Sır
REKLAM ALANI

“Evlilik aşkı öldürür” gerçeğini elbetteki duymuşsunuzdur. Çoğu kişi bu sebepten ötürü evliliğe sıcak bakmamakta, sevgililik ve flört dönemini ise oldukça uzatmaktadır. Oysa evliliğinizi ilk günkü gibi aşk dolu tutabileceğiniz yol ve yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere evliliğinizi ayakta tutabileceğiniz yöntemlerden bir kaçını sıraladık. Umarız faydasını görürsünüz. İşte sizler için 5 ana yöntem:

Uzun flört süreleri, bıkkınlığa sebep olabilir.
  1. Flört & sevgililik dönemini kısa tutun

Evliliği çökerten en büyük sebepler arasında, çiftlerin birbirinden keşfedecek özellikleri kalmamasından kaynaklıdır. Diyelim ki 5-6 yıllık bir flört döneminiz oldu ve artık ilişkinin uzadığını düşünerek evlilik kararı aldınız. İlk başlarda pek sıkıntı olmayacağını düşünseniz dahi, bir müddet sonra sıkıldığınızı fark edeceksiniz. Çok sevseniz dahi ilişkiniz artık sıradanlaştığı ve farklı maceralar aramaya yöneleceğiniz için, sürekli tatil yapma , alış-verişe çıkma gibi şeylere yoğunlaşacaksınız. Haliyle hem maddi hem de manevi çöküşünüz hızlanmış olacaktır. Peki bu hep böyle mi gidecek? Ben 5-6 yıl kadar sevgili kaldığım biri ile evlenemez miyim? Bu soruların cevabı için 5. maddeye bakmayı unutmayın.

Borca çok fazla girmemeye çalışın.
  1. Çok sıkıntıya girerek borca dalmayın

Evliliğin günümüzde büyük masraflar ile yapılabildiğini bilmekteyiz. İster kız isterse erkek tarafı olsun, iki tarafta evlilik sürecinde tasarruflu olmalı, bugünün yarını olacağını bilerek davranmalıdır. Günümüzde evlilikler,sırf şatafatlı olsun diyerek büyük masraf ve hatta büyük borçlara girilerek yapılmaktadır. İlk etapta güzel bir düğün yapmak kulağa hoş gelse bile düğünden hemen sonra borcu nasıl kapatacağınızı düşünmek istemiyor ve sadece evliliğinize odaklanmak istiyorsanız, borçtan ve şatafatlı düğün yapmaktan uzak durun.

ARA REKLAM ALANI
Farklı planlarınız mutlaka olsun.
  1. Tek plana odaklanmayın. Bir çok planınız olsun

Evliliğe karar verdiğiniz andan itibaren tek plana odaklı kalmayın. Bir çok planınız olsun ki birisi elden giderse diğer planı gerçekleştirebilesiniz. Ola ki balayı planı yaptığınız bir otel mevcut ve tam sabahında gideceğiniz otelin, farklı sebeplerden ötürü sizi alamayacağını öğrendiniz. Böylesi durumlarda yapabileceğiniz farklı şeyler olsun ki sıkıntıya girmeyin. Ve zaten eşiniz böylelikle sizin farklı bir yönünüzü keşfedecek ve her şeye çare bulabileceğinizi düşünüp size karşı güveni bir tık daha artacaktır. Unutmayalım ki mutlu evliliklerdeki en büyük sır; güven’dir.

Sürekli çalışabileceğiniz bir işiniz olsun.
  1. Sürekli çalışabileceğiniz bir işiniz olsun

Aile hayatı önemlidir ve aile hayatının sürdürülebilmesi içinde huzur ortamı gereklidir. Her huzur sadece para pulla olmaz ancak belli başlı şeylere de sahip olmak gerekir. Burada, evlenmeden önce eviniz olsun arabanız olsun muhabbetine girmeyeceğim. Çünkü günümüz şartları buna pek müsait değil. Kredi çekimine yöneliyoruz ve ödeme zamanı gelince bankaların almadığı bir canımız kalıyor o da kalan borcu ödeyelim diye 🙂 Haliyle kredi çekme işine yönelmekte pek akıllıca görünmüyor. Sizlere acizane tavsiyemiz, birikmişiniz olmasa dahi evlenemeden önce devamlı bir işiniz mutlaka olsun.

Çocuk, evin neşe kaynağıdır.
  1. Kariyer değil; Çocuk yapın!

Çocuk, evin neşesidir. Neşeli olan evliliklerin ise mutlu olmaları kaçınılmaz bir gerçektir. Eğer ki mutlu bir evlilik istiyorsanız ve özellikle bayanlar içindir ki; eşinizi size ve evinize bağlı birisi haline getirmek istiyorsanız, çocuk yapmak vazgeçilmez bir hedef olacaktır. Sizlerinde gözlemleyebileceği gibi, çevrenizdeki çiftleri evli / evli ve çocuklu diye sınıflandırın ve hangi çiftlerin daha mutlu olduğu gerçeğini kendiniz görsel bir şekilde tanıyın. Emin olun ki pişman olmazsınız. Ve ilk madde de yer verdiğimiz uzun süreli ilişkilerin, mutlu bir yuvaya dönüşmesi için, bu şart kesinlikle gereklidir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
admin
Yaşamla ölüm arasında bulunan bizler, henüz ölmeden evvel ölümün ve yaşamın hakkını vermek zorundayız. Bunun için sizler ve bizler daima paylaşacağız ki, dudaklarda ismimiz baki kalsın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.